Anasayfa » Filmlere Dair » Black Widow Kimdir?

Black Widow Kimdir?

Bu yazımda Marvel evreninin süper casusu Natasha Romanoff namı diğer Black Widow’u işleyeceğim.

1964 yılında, Stan Lee tarafından yaratılan bu karakter ilk kez Iron Man’in bir çizgi romanında, Rus KGB tarafından Stark Endüstrileri konusunda casusluk yapmak için gönderilmiştir. Bir süre sonra taraf değiştirerek Avengers’in yanına geçer.

Çocuk yaşta yetim kalan Romanoff’u Rus askeri Ivan Petroich yetiştirmiştir. Daha sonra Natasha, bir sayborga dönüşen Petroich’i öldürmek zorunda kalmıştır.

Romanoff, 1928 doğumludur. Genç ve güzel görünmesinin sebebi ise Red Room tarafından Captain America’nın serumuna benzer bir serum yüklenmiş olmasıdır. Bu serum sayesinde kendisi hiç yaşlanmamaktadır. Ancak bu ölümsüz olduğu anlamına gelmez. Bir görev esnasında Hand Ninjaları tarafından –bu konuya Daredevil’i anlatırken ayrıntılı olarak değineceğim– tıpkı Electra gibi zehirlenerek öldürüldü. Daredevil’in arkadaşlarından olan Stone büyü kullanarak onu hayata geri döndürdü.

Red Room: KGB’nin Black Widows adını verdiği kadın ajan yetiştirmek üzere kurulan program.

Hangi güçlere sahip?

Eski bir balerin olan Romanoff; 1.70 boyunda, 59 kg ağırlığa sahiptir. Savaş sanatları ustası ve çok iyi bir akrobattır. Almış olduğu serum sayesinde de kondisyonu fazlasıyla iyi. Teknolojiyle arası iyidir, işinden iyi anlayan bir hackerdir. Aynı zamanda da çok iyi casusluk eğitimi almıştır.

Zırh eldiveni ile birtakım casusluk ekipmanlarına sahiptir. Bileklerinde patlamalı fişekler, göz yaşartıcı spreyler taşır. Her türlü silahı ustaca kullanabilir. Ayrıca bileğinde 30.000 voltluk enerji dalgaları atan, Karadul Isırığı olarak adlandırılan silahlara sahiptir.

Düşmanları kim?

Hydra, Gynacon Şirketi, Baron Van Strucker, Yelena Belova.

Marvel Sinematik Evreni’nde Black Widow

Hâlâ daha tek başına bir kadın karakterinin filmini çıkarmamış olan Marvel, DC’nin Wonder Woman’ı çıkarıp çok iyi bir karşılık almasından sonra çalışmaları hızlandırmıştır.

Scarlett Johansson’un canlandırdığı karakter; Iron Man 2 (2010), The Avengers (2012), Captain America: The Winter Soldier (2014), Avengers: Age of Ultron (2015), Captain America: Civil War (2016) filmlerinde karşımıza çıktı.

Johansson, bu rolü çok istediği için seçilip seçilmeyeceği belli olmadan saçlarını kızıla boyatmıştır. Nitekim seçilmiştir ve rolünün hakkını fazlasıyla vermektedir.

Hakkında Zeynep Çelebi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*