Son Haberler
Anasayfa » Korsan Edebiyat

Korsan Edebiyat

Her gün aynı sokaklardan geçiyoruz. Farklı evlerde, aynı hikayeleri yaşıyoruz. Farklı günlerimiz oluyor kimi zaman. Aynı hüzünlerimiz ve aynı sevinçlerimiz.. Çoğu zaman küçük değişikliklerin farkına varamıyoruz. Çoğu zaman es geçiyoruz hayatı. Sinirlendiğimiz oluyor misal.. Bizim olmayan hikayelerin bizim hikayelerimize etkisinden muzdarip oluyoruz. Bin türlü belayla baş edip, küçük bir çocuğun hüznüyle yıkılıyoruz. Haberlerin gerçekliğiyle sarsılıyoruz. Hastane köşelerinde bekletiliyoruz inatla..

Ne acılar tütüyor yüreğimizde, ne aşklar kanatlanıyor.. Döndükçe dünya ve var olmak kaygısı güttükçe ruhlarımız, kirleniyor her şey. Kirlendikçe evlerimize çekiliyoruz. Türlü yalanlar uydurup, çıkmıyoruz sokağa. Türlü bahanelerin esiri oluyoruz. Yalnızlık hastalığına tutulup, sahte gülücükler takınmış mutsuz insan topluluklarına dönüşüyoruz. En acısı da sevgileri bir kenara bırakıyoruz.. İtiyoruz onları ve gitgide sevimsizleşiyoruz. Bir hastalık gibi yayılıyor bu. Toplumu içten içe çürüten bir veba gibi sevimsizliğimiz..

Ama bir yandan tüm bu olumsuzlukları bir kenara bırakıp, çöken bu sistemin açıklarından fırlayarak hayatın sokaklarında yaşamayı seçmiş bir sürü insan olduğu gerçeğinin ayrımına varıyoruz. Kimsenin görmeye tenezzül etmediklerini görüp, onları bir anne hassaslığında koruyanların yaşamlarına ortak oluyoruz. Yazmayı, var olmanın koşulu haline getirenleri izliyoruz ibretle. Belki de kendi soluk ve soğuk hayatımızın yanında, bir kalemle rengarenk ve sıcacık bir dünya inşa eden insanların varlığına tanık oluyoruz. Ve bir seçim yapmak zorundayız.. Var olmanın gerçekliğiyle yüzleşmek yada yok olmak için yaşamak..

KorsanEdebiyat Ekibi; var olmanın gerçekliğiyle yüzleşmek için toplandı. Var olmak, çok çalışmayı gerektirir.. Hayatınıza ufaktan dokunmak ve yaşadıklarınıza eşlik etmek üzere buralardayız.. Hayata dair söyleyeceklerimiz var..

KorsanKalem 06.08.2014