Son Haberler
Anasayfa » Haberler » ROTA Sanat Yarışması’na başvurular başladı

ROTA Sanat Yarışması’na başvurular başladı

Plato Sanat’ın organize ettiği ROTA Sanat Yarışması, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin ev sahipliğinde yapılacak.

Başvuruları 20 Nisan’da başlayan yarışma, gençlerde sanat ve kariyer kavramını pekiştirmek, genç sanatçı adaylarına profesyonel ilişkiler ve sergi deneyimi kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurumuna bağlı Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri ve Sosyal Bilimler Enstitüsü altında bulunan sanat programlarında öğrenim gören yüksek lisans öğrencileri, sanatta yeterlilik ve doktora düzeyindeki öğrenciler katılabilecek.

13 Ağustos’ta başvuruların sonlanacağı yarışmada, başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan sanatçıların eserleri ekim ayı itibari ile İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Çağdaş Sanat Galerisi Plato Sanat’ta sergilenecek. Ayrıca, başarı ödülü ve sergilenme hakkı kazanan genç sanatçılara, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla alanında uzman eğitmenler ve profesyoneller tarafından “Sanat ve Kariyer Eğitimi” verilecek.

Yarışmada içerik ve disiplin konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamakla beraber, özgün ve daha önce sergilenmemiş eserler ile başvuru yapılabilecek.

Hakkında KorsanEdebiyat.Com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*