Son Haberler
Anasayfa » antropolog » Kendimden Hallice Grubuyla Röportajımız

Kendimden Hallice Grubuyla Röportajımız

Öncelikle röportaj talebimizi kabul ettiğiniz için teşekkürler. Kısa süre önce Arpej Yapım etiketiyle “Vay Halimize” isimli tekli çalışmanızı yayınladınız. Süreç nasıl ilerledi, bahseder misiniz?

Ağırladığınız için biz teşekkür ederiz. Yoğun, yorucu ve bir o kadar da zevkliydi tabi ki. Öncelikle stüdyo aşamasında çok fazla vakit geçirdik ve çok fazla fikir değiştirerek ilerledik. En yorucu aşması da bu kısımdı diyebiliriz. Kayıt aşamasından sonra klip aşamasında daha çok eğlendik. Bu şarkının ruhunu kış mevsiminin daha iyi yansıttığını düşündüğümüzden dolayı açıkçası kış mevsiminin sonlarında çıkartmayı tercih ettik.

Grubun bir araya geliş öyküsünü dinleyicileriniz duymak istiyordur, bizimle paylaşır mısınız?

Hakkı ve Ozan Ankara’ya geldiğinde aslında çok da bir şey yoktu elimizde. İlk etapta grupta Hakkı, Ozan, Oğuzhan ve Eren bulunuyordu. Ardından Oğuzhan ile okuldan dolayı belirli bir süre uzak kalmak durumundaydık. Bu kısım Ankara’ya geldikten sonraki süreç aslında, grubun en çok iş yaptığı dönem yaklaşık iki yıl önce başladı. Ancak grubun sekiz senelik bir mazisi olduğunu söyleyebiliriz. Grup son halini de 2017 yılında katılmış olduğu Zeytinli Rock Festivali’nden sonra Anıl ve Aytaç’ın eklenmesiyle almış oldu.

Çukurova Rock Festivali’nde önemli sanatçılarla bir aradaydınız. Bu festival sizler için nasıl bir tecrübe oldu?

Çok güzel bir deneyim oldu. Daha önce de Zeytinli’de bir tecrübe kazanmıştık, Adana’da Türkiye’nin büyük isimleri ile aynı sahneyi paylaşmak çok onur verici bir durum oldu.

Hemen hemen bütün grup isimlerinin bir hikayesi vardır. “Kendimden Hallice” ismi nereden geliyor?

Bizim ilk amacımız iyi bir grup isminden önce iyi bir müzik yapmak oldu. O yüzdende ilk etapta hemen bir grup ismi bulma yoluna gitmedik ama bu süreçte bizim ruh halimizi yansıtan bir isim olduğunu düşündüğümüz için bu ismi tercih ettik.

Grup olarak gelecek için planlarınızdan biraz bahseder misiniz?

Yakın bir süre içerisinde “Biraz İçmiş Gibiyim” isimli yeni bir tekli çıkaracağız. Şu sıralarda kayıtlarına başlamış bulunmaktayız. Bu yaz içinde ise biraz önce belirttiğimiz gibi “Biraz İçmiş Gibiyim” için bir klip çekeceğiz ve yazın sonlarına doğru başka bir tekli kaydına girip yaz sezonunu kapatmayı planlamaktayız. Sonbahardan itibaren de albüm için bir şarkı listesi oluşturup albüm çalışmalarına başlamayı planlamaktayız.

Kendimden Hallice Instagram adresi: https://www.instagram.com/kendimdenhallice/

Kendimden Hallice’nin, Arpej Yapım etiketiyle yayınlanan “Vay Halimize” isimli tekli çalışması: https://www.youtube.com/watch?v=KCvSfAqj5i0

Hakkında antropolog

antropolog
15 Mart 1995, Ankara. Beytepe İlköğretim Okulu, Karakusunlar İ.M.K.B. Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Antropoloji Bölümü. https://twitter.com/saykodelikdesik https://www.facebook.com/batuhanezgu95

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*