Anasayfa » Hayatın içinden » İnsanlık Dramı
pelda-k

İnsanlık Dramı

PELDA NASIL ÖL(DÜRÜL)DÜ?

Pelda Kim?

Pelda K. pedofiliden, sapıklıktan koruyamadığımız onlarca çocuktan biri. 2011 yılında henüz 12 yaşındayken; 26 yaşındaki dayısının oğlu Hüseyin O. tarafından kaçırıldı. 1 sene boyunca alıkondu. Tüm arama çabalarına rağmen bulunamadı. 1 sene sonra ortaya çıktığında hamile kalmıştı. “Namusunu” temizlemek isteyen ailesi, şikayetinden vazgeçti, imam nikahı kıyıldı, baskıyla Osmaniye’ye kayınpederinin yanına yerleştirdi. Böylece Pelda ilk kez böyle öldürüldü. Bu sırada Pelda’ya tacavüz eden Hüseyin O. bu sebeple değil, başka sebeplerden dolayı cezaevine girdi.

Henüz 13 yaşındayken ilk çocuğunu doğurdu, Hüseyin O. cezaevinden çıktıktan kısa bir süre sonra ise Pelda, ikinci çocuğuna hamile kaldı.

18’ine gelmeden iki çocuk sahibiydi. Daha kendisi çocukken, iki çocuğun yükü de ufacık omuzlarına binmişti.

Nasıl Öl(dürül)dü?         

İddialara göre; Hüseyin O.’ya tanımadığı bir erkeğin kendisini telefonla rahatsız ettiğini söyledi. 23 Temmuz 2017’de Hüseyin O. sim kartın sahibi olan ağabeyi Şahin O. ile görüşmelerin dökümünü almak için GSM bayisine gitti. Döndüklerinde ise kapı açılmadı ve girdikleri evde Pelda kalbinden vurulmuş halde kanlar içinde bulundu. Otopside Pelda’nın bacağında da kurşun bulundu.

Ağabeyi Şahin O. ile gözaltına alınan Hüseyin O. ifadesinde, “Evden ayrılmadan imam nikâhlı eşime ‘Telefon dökümlerini çıkarmaya gideceğim. Sen aramadıysan sorun yok, sen de aramışsan babanın evine gönderirim, çocukları göremezsin’ dedim. İçeri girdiğimizde bayıldığını düşündüm. Kalbinin üzerinde bir delik fark ettim. Etrafıma baktığımda Pelda’nın sol tarafında bir tabanca vardı. Eşimin kendisine zarar verecek bir yapısı yoktu” dedi.

‘Kasten adam öldürmek’ten müebbet hapis istemiyle hakkında dava açılan Hüseyin O, ilk duruşmada, “Eşimi yerde yatar vaziyette gördüğümde üzerimdeki kurusıkı tabancayı çıkararak intihar etmek istedim. Çocuklarım aklıma geldi. Silahı indirirken yere doğru ateş aldı. Bu sırada yerde yatan Pelda’nın bacağına isabet etmiş olabilir” dedi.

Pelda böyle öldürüldü. Bir kez daha koruyamadık, pırıl pırıl bir yaşamı yitirdik. Avuçlarımızdan kaydı gitti. Bu düzen değişmeli diye bağırıyoruz her seferinde, bu düzen nasıl değişecek? Herkes 3 maymunu oynuyor, kimse elini taşın altına koymuyor. Her bir ölümde yazılıp çiziliyor, suçlular çoğunlukla gerekli cezayı almıyor, halk tepki gösteriyor. Sonuç? Yok. Koca bir hiç. Sonu gelmeyen bir karanlıktayız, eğer aydınlık istiyorsak; önce çocuklardan başlamalıyız kurtarmaya.

Hakkında Zeynep Çelebi

Bir yorum

  1. Bir zamanlar sokaklarda bağırıyorduk adalet adalet! diye. Ama kimin umurunda? Bir gün şu ülkeye adaletin, onunla beraber aydınlığın uğraması dileğiyle.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*