Son Haberler
Anasayfa » Edebiyat » Burçak Tekin – Serseri orospunun şiirleri III — hadi hadi serseri. saat yedi oldu. git.
Burçak Tekin

Burçak Tekin – Serseri orospunun şiirleri III — hadi hadi serseri. saat yedi oldu. git.

kahveni de iç hayatım, hadi baştan başlıyoruz. uçuyoruz ki içiyoruz; bunlar onların karın ağrıları. hadi bakalııım. sen şehri terkediyo’sun. sırtında bir şehirle sonra geri dönüyo’sun, hay allah. bir kapıda beliriyoruz; ben içerdeyim, sen dışarda. parıldayıp devriliyor gözlerimiz; süzülüyor pınarlarımızda. kalp çarpın(tısı) ve kürek kemiklerin… sırtında kanat seslerin. kollarının altında kollarım. boynunu öpüyorum; dudaklarım serinliyor. ellerimi tutuyorsun; bacaklarım sendeliyor. içimde bir meltem esintisi ve çatlamış toprağın sığ hakikati. ateşe gebe gece yarısı çemberleri. hadi bana gel gidelim eriyelim. eselim aşkım. hadi yağalım. dilini uzat. em beni. kıs gözlerini. gönder kendini. kasıklarımdaki ağrıların tetikçisi, sancılarımın denetçisi sen. hadi uydulara küfret, hadi fotoğraflarımıza bak. hadi hadi serseri. kanatlarım; uç beni, uçur beni, tut beni, tutun biraz. tasmalarınla gelmişsin, kanatlarını uzat biraz. ne gerek vardı sanki. ne gerek vardı ha! kanatların parıl parıl ve tasmasız çok daha güzelsin.

 

çatı katına varır varmaz, mührü sol avcumun sağ kenarına basıyorlar; yani diğer kapıdan da içeriye yalnızca ben geçebiliyorum. şöyle bir kartlarıma bakıyorum hemen; tilkilerse kuyruğumda tabi. nihayet saçlarımın arasındaki ipince kuş tüyünü çıkartıp hinli iksire bandırıp tamamlıyorum bu sihri; uzaklarımız derinlerimize açılıyor artık. ağır şeyler yaşayanlar, ağır şeyler yaşatırlar; sen beni hep hafifletirsin. sabah ayazı seanslarında yarı hırıltılı ıslığını kulaklarıma fısıldarsın. nefesin de ne sıcaak. telefonumun da şarjı bitmiş. tıck.. uydulara.. uydulara.. ffffffff… dudaklarını yala. dilini kulaklarımın içine sok. boynumu kavra. çenemden tut. döndür. yersiz tehditlerde bulun. şehir serserimsin benim; sen metropol.

 

yıldızını gördüm. omuzlarına vuruldum. yar beni koridora sıkıştır. yar kapaklan, kaplan bana. ben yavru bir tavşanım. sen bir kedi yavrusu. hadi ordan, sen de. yaban atlar korosu. koruluğumdadır onun arsız uğultusu. gözlerini benden alamaz. öpmemeli. dokunmamalı ellerin henüz bacaklarıma. tutulmamalı eksik verilmiş söz. belgisiz zamirler görünmemeli. kahkahaların ikiye iki kere bölünmemeli. anlamalı. toz olmalı. toz etmeli. toz olmalı. toz etmeli. toz olmalı. toz etmeli. toz. duman. toz. duman. toz. duman. toz. iniş takımlarını hazırladım; inişe hazırım şimdi. sen git tabi serseri. saat yedi oldu zaten. ben de çıkayım artık. nasılsa görüşürüz.

Hakkında Misafir

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*