Son Haberler
Anasayfa » Edebiyat » Yapı Kredi Kültür Sanat Etkinlikleri’nde Bu Hafta
Yapı Kredi Kültür Sanat

Yapı Kredi Kültür Sanat Etkinlikleri’nde Bu Hafta

Sanat Tarihi Konuşmaları

Rönesans’tan itibaren Kuzey ve Güney Avrupa sanatları; birbirinden farklı biçimsel anlayışlar doğrultusunda gelişim göstermiştir: Kuzey daima daha ayrıntıcı, duygusal, düşsel ve fantastiktir. Sanat tarihi profesörü Kemal İskender, Rogier van der Weyden’ın ayrıntılı dinsel imgelerinden Hieronymus Bosch’un uçuşan hayal  gücüne uzanan bir yolculuğa çıkarıyor dinleyicileri.

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

Tarih: 8 Ocak 2018 Saat: 18.30 – Ücretsiz

 

Psikoloji ve Fotoğraf İlişkisi Üzerine

Fotoğraf Kulübü

Fotoğraf, kendine özgü dinamikleriyle, her kadrajda farklı alanlar yaratır. Bu alan, çoğu kez hissedilir ama kolay tarif edilemez. ‘Ruhsal alan’ olarak adlandırabileceğimiz bu olgu sanat tarihi, estetik ve daha önce baktığımız fotoğrafların varlığıyla yeniden biçimlenir. Bu programda, fotoğrafların insan psikolojisinde yaptığı etkiler, örnekler üzerinden ele alınacak.

Fotoğraf: Rıza Aydan Turak – “Aş”

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

Katılımcılar: Metin AKOĞUL

Tarih: 10 Ocak 2018 Saat: 18.30 – Ücretsiz

 

Rehberli SARMAL Turları

Sergi Gezisi

Buluşma yeri: Yapı Kredi Kültür Sanat 1. Kat (Müze katı) girişi

Tarih: 12 Ocak 2018 Saat: 17.00

Yapı Kredi Kültür Sanat binasının açılış sergisi “Sarmal” dolayısıyla düzenlediğimiz rehberli sergi gezilerinde ziyaretçiler, galeri ve müze yöneticileri eşliğinde sergiyi gezme, onların verdiği bilgiler doğrultusunda yapıtları okuma, sergide işlenen temelara yeni bir gözle bakma fırsatını bulacaklar.

Sergi turu 20 kişiyle sınırlı, ücretsiz ve herkese açıktır.
Rezervasyonlar, etkinlik tarihinden önceki Pazartesi sabahı açılır.
Rezervasyon sayısı 5’ten az olduğunda tur aynı gün içinde iptal edilir.

 

ARTMUSIK Quartet

Konser

Loca bu akşam Bükreşli dört müzisyenden oluşan ARTMUSIK Quartet’i ağırlıyor. Bükreş’teki George Enescu Philharmoni Orkestrası ve Virtuozii topluluklarında çalışan müzisyenler yirmi yılı aşan kariyerlerinde Romanya’da ve Avrupa’nın çeşitli kentlerinde solo olarak ya da orkestralarla birlikte çok sayıda konser verdiler. ARTMUSIK Quartet, klasik müzik ve diğer müzik türlerinden 150 parçayı aşan bir repertuvara sahip. Konser, Romanya Milli Kültür Günü vesilesiyle İstanbul’daki Dimitrie Cantemir Romen Kültür Merkezi ile İstanbul Romanya Başkonslosluğu tarafından düzenleniyor.

Marius Biclea – 1. keman
Emil Stegar – 2. keman
Marian Movileanu – Viyola
Dan Joitoiu – Viyolonsel

Tarih: 12 Ocak 2018 Saat: 20.00 

BİLETLER
Tam: 23 TL
Öğrenci: 18 TL

Biletler Biletix’te…

 

Sabahattin Ali – Değirmen

Eğitimciler ve Kütüphaneciler için Yaratıcı Okuma Atölyesi

Tarih: 13 Ocak 2018 Saat: 13.30 – 15.00

Yer: Yapı Kredi Kültür Sanat – Loca

Sabahattin Ali’nin yayımlanmış ilk öykü kitabı olan “Değirmen”, bizleri yıllara meydan okuyan on altı öyküyle buluşturuyor. 1930’lu yıllarda öyküye taze bir soluk getiren Sabahattin Ali, öykülerinde insanın zavallılığını ve gücünü sarsılmaz bir üslupla, masalsı ve destansı biçimde yansıtmayı başardı.

Çiğdem Odabaşı yönetimindeki yaratıcı okuma atölyeleri, okumaya ilişkin farklı bakış açıları kazandırmayı amaçlıyor ve farklı disiplinlere de uyarlanabilecek yeni yöntemler öneriyor. Atölyemize tüm eğitimci ve kütüphaneciler davetlidir.

Etkinlik 20 kişiyle sınırlıdır.
Rezervasyonlar, etkinlik tarihinden önceki Pazartesi sabahı açılır.

Hakkında KorsanEdebiyat.Com

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*