Son Haberler
Anasayfa » AyCadısı » GÜNLÜĞÜM’DEN (1)

GÜNLÜĞÜM’DEN (1)

Geçenlerde kitap grubumdan bir arkadaşım, Hindistan’ın en ünlü sanatçılarından, Aamir KHAN’dan bahsetmişti. Tesadüf bu ya, hazır okullar tatildeyken ben de oğlumun o büyülü Bollywood Dünyası ile tanışma zamanının geldiğini düşündüğümden, çıtayı üstlerde tutup, kendisine Aamir KHAN filmleri haftası eşliğinde, gece sineması seansları düzenliyordum. Bu adamın cidden muhteşem filmleri var Dostlarım!

3 IDIOTS

PEEKAY

TAARE ZAMEEN PAR

LAGAAN

TALAASH

MADNESS IN THE DESERT

GHAJINI

……….Aamir KHAN filmlerinden en sevdiklerim.

Son olarak 2016 yapımı, ki Disney ile Khan’ın ortaklaşa yapımcılığını üstlendiği bir filmi var ki Dostlar, tam da konumuz bu. Filmin ismi: DANGAL :)))

Bilenler bilir; Bollwood filmleri en az 2,5 saat sürer. Dangal, 2 saat 50 dakikalık bir film. Bazılarınızın gözleri yuvalarından fırlamıştır eminim şu anda!!! İnanın bana hiç ama hiç sıkılmadan izliyorsunuz neredeyse 3 saatlik bu filmi. Üstelik hiç kıpırdamadan…:))) (Valla da öyle, billa da öyle!)

Konusundan bahsedeyim kısaca:

Mahavir Singh POGAT (Amir Khan) Hindistan’da eyaletler arası güreş şampiyonu olmuş ama, hayat şartlarına yenik düşmüş eski bir güreşçidir. Bizim ülkemizde de sık rastlanan spora ve sporcuya destek olmama, fon ayırmama problemlerinden dolayı para kazanacağı bir iş bulup çalışmaya başlar ve hayallerini dondurur. Evlenir. Artık tek bir hayali vardır: Doğacak erkek çocuklarını kendisi gibi iyi birer sporcu olarak yetiştirmek ve Güreş ‘i onlara öğretmek…

Ama kader ondan habersiz çoktan ağlarını örmüştür…

Mahavir’in üst üste tam DÖRT kızı olur!!!

İzleyin… İzletin…

Not: Oğlum bu filmle tanıştı Aamir Khan ile. Şu anda odasında 3 Idiots (Üç Aptal) ‘u izliyor ve onun kahkahası, bu yazıyı yazarken bana eşlik ediyor..:)))

Bana bu fikri verdiği için sevgili arkadaşım Asiye Kocapınar’a teşekkürler.

Sevgiylekalın.

Hakkında Aycadısı

Merhabalar... Aslen Bursalı,İstanbul'da büyüyen,en sonunda da ANNE olabilmek için o koca, şişman,kart kentten arkasına bakmadan İzmir'e göç edip,her bişeye sıfırdan başlayan, cesur bir kocası olan,okuyup yazan,sanatın her haliyle ilgili bir yazma sevdalısıyım...Aynı zamanda da uslanmaz bir Romantik! Ve buradayım.Üretmek,paylaşmak ve fark yaratmak için. Şu an 12 yaşında olan oğlum Deniz'e ve güzeller güzeli tüm çocuklara daha güzel bir Dünya bırakabilmek için... Sevgiyi,saygıyı,hayatı,masumiyetin güzelliğini,sabrın erdemini ,paylaşmanın eşsizliğini soluyabilmek için... Buraya kadar okuduğunuza göre,şimdi birbirimize sarılıp,yüzümüzde kocaman bir gülümseme ile yeni hazineler bulmak için keşfedilmemiş adalara yelken açıp,KORSAN'lığa birlikte devam edebiliriz. Sevgiylekalın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*