Son Haberler
Anasayfa » AyCadısı » Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer (mi?)
Kerstin Gier

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer (mi?)

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer  /  Kerstin Gier

1.Kitap: Yakut Kırmızı

2.Kitap: Safir Mavi

3.Kitap: Zümrüt Yeşili

Pegasus  Yayınları

#KitapOkuYorum

Dünyada satış rekorları kıran , Harry Potter Serisi’ni, Alacakaranlık Serisi’ni  ya da  Game Of Thrones Serisi’ni okumadım.

Sinemada gişe rekorları kıran Star Wars Serisi’nin hiç bir bölümünü izlemedim. Bilim kurgu merakım Matrix Serisi ile başladı ve onunla bitti diyebilirim.Benim için Matrix’in üzerinde bir film yok…henüz! En son Interstaller’ı izledim..O da güzeldi bakın…! (ama bu tavsiyelere kapalı olduğum anlamına gelmez:)))

Beni yakından tanıyanlar ,bu huyumu iyi bilirler.Fantastik, distopik  romanlara pek meyilim yoktur.Hele hele Vampir’li,Kurtadam’lı romanlardan uzak dururum. İki yıl önce çok sevdiğim bir arkadaşım bana LUX Serisi’ni armağan etmişti. Jennifer L. Armentrout tarafından yazılan seriyi öve öve göklere çıkarıp, elimden bırakamadan küt diye bitireceğimi de ekledi. Evet..Okudum tabii…Ama zamanımın büyük bir kısmını alan tam beş kitaplık seride aradığımı bulabildim mi? İşte asıl soru da bu? Bulamadım.Sadece okuduğum anlarda eğlenceli zaman geçirdim Dostlar.O kadar….

Peki böyle bir girizgahtan sonra  ‘Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer ‘mi??? …’  diyenleriniz olacaktır tabii olarak! Eh…geçer gibi oldu zannımca:)))

Yine yakın bir arkadaşım bu seriyi okuyup, çok beğenmiş.Huyumu bildiğinden serinin 3. kitabını bitirir bitirmez içindeki  şevkle ,koşup bana da aynı seriden alıp, bir güzel hediye paketi yaptırmış. Biliyorsunuz ,etkinliğimiz  için SEFİLLER’i yeniden okuyorum şu aralar.Ama öyle tatlı bir armağan edişi vardı ki, bu seriyi dünyanın en kötü eseri de olsa okumasam olmayacaktı!

Nihayetinde okudum…Az önce bitti. Dört günde üstelik. Çıtır çıtır yazılmış, eğlenceli, komik ve oldukça  heyecanlı bir seriydi bence. Ha, edebi yönü tartışılır mı? Olabilir…tartışmak isteyen tartışsın! ben tartışmayacağım zira bana şahane bir teneffüs oldu ,Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer….

Konusundan da bahsedeyim kısaca…

İki, büyük ve oldukça aristokrat aile var.Soy ağaçları Kontlar ,Kontesler vs..ile dolu. Zamanımızda da soyları yaşıyor ve özel bir Lonca’ya (Birlik ya da Düzen de deniliyor)  bağlı bulunuyorlar.Lonca’nın görünürdeki amacı zamanda yolculuk yapma yetisine sahip olan son nesli yetiştirebilmek ve dünyadaki düzeni sağlamak. Ailelerden  de’Villers ‘ın  zaman yolcusu Gideon. Diğer büyük ailenin ise Charlotte Montrose. Hayatları boyunca bu amaç uğruna yetiştirilmiş iki genç…Aklınıza gelebilecek hemen her konuda bilgiyle donatılıyor ve birbirlerine bağımlı bir yaşam sürdürüyorlar.

Zamanda yolculuk için yaş sınırı 16… Charlotte’ın 16. yaş gününde olanlar oluyor.Zira kendisiyle aynı evde yaşayan ve beceriksizliği, tembelliği  ve asosyalliği ile ünlü , 16 yaşındaki kuzeni Gwendolyn ‘in aslında Yolcu’nun ta kendisi olduğu ortaya çıkıyor…! Yolcu’nun adı: Yakut!

Zümrüt, Elmas, Safir, İnci,Pırlanta….ve Yakut  ,tam 12 değerli taştan oluşan  ve zamanda yolculuğun kontrolünü sağlayabilen bir de makine var romanda .İsmi: Kornograf. (Müthiş tarif edilmişti doğrusu:))) Yolcu’ların istemdışı sağa sola savrulmalarını önlüyor  ve rutinin dışına çıkılmamasını sağlıyor.

Lonca…Kendi gerçekliğinde boğulan ve Dünya’ya hükmetmeye çalışan bir çılgının yönetiminde . Gerçekler  Yolcu’lardan  ustalıkla saklanarak, sadece itaat etmeleri öğretilmiş Gideon ve Charlotte’a. Ve fakat Gwendolyn , ezber bozuyor ve arı kovanına bulduğu bütün çomakları bir bir sokmaya başlıyor…

notlar…

*** XEMERİUS:))) Geçmiş çağlardan gelen ve ölümsüzlüğe mahkum edilmiş, bir iblis…kendisini çok sevdim. (valla da billa da)

“Xemerius sen misin ?”diye kısık sesle sordum ve lambanın düğmesini yokladım. Ben hala ağlıyordum…

“Duruma bağlı.” dedi… Sonra yapmacık bir tavırla iç geçirdi. “Genç kızlar insan türü içinde gerçekten de en zor olanları. Emekli vergi memurlarından, çorap dükkanındaki satıcı kadınlardan ve kooperatif birliği üyelerinden hemen sonra geliyorlar…”

 

*** Seride kah 1780’lere gidip Fransız İhtilali’ne tanıklık ediyorsunuz,zindanlara düşüyor, kurtulmak ve gerçeği kavrayabilmek için savaşıyorsunuz,  kah  1950’lere gidip, kendi büyükbabanızla kahve içiyorsunuz, kah bugünlere  gelip , Gwen ve Gideon ile birlikte dünyayı ve ölümsüzlüğü ele geçirmek isteyen anti feminist Saint Germain Kont’u ile tartışıyorsunuz… (sesli olarak!!!)

***Türe ilgisi olanlar ve okumak isteyenler için daha fazla ipucu vermeyeceğim. ben okurken çok eğlendim…Bu günlerde siz de benim gibi değişiklik yapmak istiyorsanız, ‘okuyun,eğlenin!’  derim.

Sevgiylekalın…

Hakkında Aycadısı

Merhabalar... Aslen Bursalı,İstanbul'da büyüyen,en sonunda da ANNE olabilmek için o koca, şişman,kart kentten arkasına bakmadan İzmir'e göç edip,her bişeye sıfırdan başlayan, cesur bir kocası olan,okuyup yazan,sanatın her haliyle ilgili bir yazma sevdalısıyım...Aynı zamanda da uslanmaz bir Romantik! Ve buradayım.Üretmek,paylaşmak ve fark yaratmak için. Şu an 12 yaşında olan oğlum Deniz'e ve güzeller güzeli tüm çocuklara daha güzel bir Dünya bırakabilmek için... Sevgiyi,saygıyı,hayatı,masumiyetin güzelliğini,sabrın erdemini ,paylaşmanın eşsizliğini soluyabilmek için... Buraya kadar okuduğunuza göre,şimdi birbirimize sarılıp,yüzümüzde kocaman bir gülümseme ile yeni hazineler bulmak için keşfedilmemiş adalara yelken açıp,KORSAN'lığa birlikte devam edebiliriz. Sevgiylekalın!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*